Bus Whisky

Bus Whisky

Bus Whisky Distillers is een onafhankelijke familiestokerij en de eerste gespecialiseerde familiestokerij van Nederland met granen van eigen boerderij. Het productieproces bij Bus Whisky is ambachtelijk en relatief kleinschalig met een beperkt stookvolume wat de whisky het exclusieve karakter geeft van een ‘limited edition’.

Een van de belangrijkste ingrediënten van Bus whisky is mout, die gemaakt wordt uit brouwgerst. De brouwgerst voor onze craft whisky wordt in eigen beheer duurzaam geteeld op onze eigen boerderij en op akkers in de directe omgeving. Bus Whisky is daarmee uniek in zijn soort, omdat het een ‘single estate whisky’ is, waarbij niet alleen het water, maar ook alle gebruikte grondstoffen van dezelfde boerderij komen. Single estate whisky wordt daarom ook wel de overtreffende trap van single malt whisky genoemd.

De naam Bus Whi…

Lees verder

Bus Whisky Distillers is een onafhankelijke familiestokerij en de eerste gespecialiseerde familiestokerij van Nederland met granen van eigen boerderij. Het productieproces bij Bus Whisky is ambachtelijk en relatief kleinschalig met een beperkt stookvolume wat de whisky het exclusieve karakter geeft van een ‘limited edition’.

Een van de belangrijkste ingrediënten van Bus whisky is mout, die gemaakt wordt uit brouwgerst. De brouwgerst voor onze craft whisky wordt in eigen beheer duurzaam geteeld op onze eigen boerderij en op akkers in de directe omgeving. Bus Whisky is daarmee uniek in zijn soort, omdat het een ‘single estate whisky’ is, waarbij niet alleen het water, maar ook alle gebruikte grondstoffen van dezelfde boerderij komen. Single estate whisky wordt daarom ook wel de overtreffende trap van single malt whisky genoemd.

De naam Bus Whisky komt van het buurtschap 'Bus' in het Brabantse dorpje Nistelrode. Het buurtschapje ligt vlakbij de zogenaamde Peelrandbreuk, een geologische breuklijn die zijn naam dankt aan de Peel. Grofweg loopt deze breuklijn vanaf Roermond via Meijel, Deurne, Gemert en Uden naar Nistelrode. Op deze locatie in Nistelrode beschikt Bus Whisky over een eigen waterbron met zogenaamd wijstwater. Wijstwater komt voor in gebieden met breuklijnen in de aardkorst door een wereldwijd uniek natuurverschijnsel waarbij mineraalrijk water langs diepe breuken door oerkrachten naar de oppervlakte wordt gestuwd om daar soms zelfs spontaan te ontspringen. Dat fenomeen wordt wijst genoemd.

Dompel je onder in de wereld van Bus Whisky - boek een rondleiding!
De whiskystokerij, slijterij en proeflokaal van Bus Whisky zijn dagelijks geopend. Elke dag om 13.30 uur is er een rondleiding. Het proeflokaal beschikt over een leuke kaart met leuke whisky gerelateerde gerechten, maar ook als je niet van whisky houdt, kom je in het proeflokaal zeker aan je trekken! En als je na een heerlijke avond niet meer naar huis wilt rijden kun je ook een camperplaats reserveren of een kamer boeken.

Lees minder

Openingstijden

  • elke maandag09.00 - 21.00 uur
  • elke dinsdag09.00 - 21.00 uur
  • elke woensdag09.00 - 21.00 uur
  • elke donderdag09.00 - 21.00 uur
  • elke vrijdag09.00 - 21.00 uur
  • elke zaterdag09.00 - 21.00 uur
  • elke zondag10.00 - 17.00 uur
  • Elke dag om 13.30 uur is er een rondleiding.

Locatie

Neem alvast een kijkje